Mikroorganizma Moleküler Genetiği

Mikroorganizma Moleküler Genetiği Laboratuvarı

Moleküler tekniklerin mikrobiyoloji alanında kullanımı, her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle, son yıllardaülkemizde de bu tür yöntemlerin kullanıldığıbilimsel araştırmalar hız kazanmıştır. Mikroorganizma Moleküler Genetiği Laboratuvarı, yeni projeler ile birlikte, yurtiçi ve yurtdışı bağlantılarını güçlendirerek, bilim ve teknolojiye maksimum katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Laboratuvarımızda bilimsel çalışmalara yönelik olarak araştırmacılara hizmet sunmaktadır.

Mikro Inkubatör

Hybex sistem

(NGS numune hazırlama ve BeadChip uygulamaları için Illumina tarafından geliştirilmiştir. Örnek sıcaklıkları ± 0.1 ° C'ye ayarlar, Isıtmalı kapak, kondens yoğunluğunu en aza indirir. 0.2 (PCR), 0.6 ve 1.5 ml tüpler için bloklar, Illumina tarafından satılan MIDI blokuna uymakta vebasit sıcaklık kalibrasyonu sağlamaktadır).

Biyolistik Gen Aktarım Cihazı

(Helios gen tabancası sistemi, biyolistik transformasyon sistemi, helyum basıncı regülatörü, solenoid ara çubuklar, mikro taşıyıcı fırlatma düzeneği, hedef raf, 5 makro taşıyıcı tutucu ve boru donanımı içerirBölünmeyen hücreler ve bitkiler dahil birçok hücre türü transfekte edilebilir).

Mikro Ölçüm Spektrofotometre

 (mySPEC, VWR)

 

(mySPEC, nükleik asitler ve proteinlerin mikro hacim konsantrasyonu ve saflık ölçümlerini yapmasına izin verir. Geniş dinamik aralık (2 ng/μl ila 15 μg/μl (dsDNA)), hata eğilimli dilüsyonları ve hesaplamaları ortadan kaldırır. Kullanıcı tanımlı saflık ayarı sonrasında otomatik veri analizi sağlar. mySPECTwin'in bir küvet için bir portu vardır, böylece hücre yoğunluğu veya enzimatik ölçümler gerçekleştirilebilir).

Derin dondurucu (-80)

THERMO FISCHER SCIENTIFIC, 88400V.

Çalkalayıcılı İnkübatör

JEIOTECH, ISF-7200R model, Beş adet 6L şişeye kadar geniş kapasite ve hızlı ısıtma ve soğutma performansıyla ağır iş yükü çalkalayıcısı.

ANALİZLER

Transfeksiyon

Gen aktarımı

Mikroorganizma tayini

Viral yük hesaplanması

Mikroorganizmalarda moleküler tiplendirme

Mikroorganizmalarda ilaç direnci

CİHAZLAR

Affymetrix GeneChip Microarray Sistemi,

Illumina/ MiSeq Yeni Nesil Dizileme (Sekans) Sistemi

Bioanalyzer (DNA, RNA ve protein ölçümü) (BIONEER Exiprep16 Plus

Gerçek Zamanlı Polimeraz Sistemi

PCR Sistemleri

Otomatik Elektroforez Sistemi

Elektroforez Sistemleri

Görüntüleme Sistemleri

Gen Aktarım Cihazı

Mikro inkubatör

Vakumlu Kurutucu Mikrosantrifüj          

Mikro Ölçüm Spektrofotometre •            

Derin dondurucu (-80)

Analitik Terazi

pH metre

İnverted mikroskop

Yayın Tarihi: 12/03/2018
Okunma Sayısı: 2139